Róma az örök város és múltunk feltárása
Szinte közhely, hogy "Róma az örök város", de miért is mondjuk ezt? Mi is jelent ez? Milyen üzenete van ennek?
- Örök város, mivel már nagyon régen alapították.
- Örök város, mivel mindig meg tud újulni.
- Örök város, mert mindig be tud fogadni új dolgokat.
- Örök város, mert itt mindig jó élni.
- Örök város, mert sosem nyugszik.
Róma tekinthető az élő történelemnek is, picit olyan, mint ha egy gigantikus múzeumban lennénk, ahol vannak nagyon régi és nagyon új szárnyak is.
Romok között járva felelevenedik a múlt, a Vatikánba tévedve lelkünket megérintheti az emlékezés. Igen van nekünk is olyan múltunk, amit legszívesebben eltemetnénk, ha rom lenne ott biztosan nem szeretnénk ásatást végezni.
De kell, mert a múltunk feltárása segíthet abban, hogy tovább éljünk, hogy megéljük a jelenünket és megtaláljuk azt a területet amire építeni szeretnénk.
Ez a feltárás kell még akkor is, hogy ha úgy döntünk utána, hogy újra betemetjük, mert a feltárással tudunk rájönni, hogy
- miért volt rossz az építési konstrukció,
- milyen új technológiára van szükségünk a jelenben,
- milyen alapra van szükségünk,
- milyen téglákat hasznosítunk.
Picit folytatva régészeti hasonlatos gondolatmenetet, a mai feltárási technikák már sok digitalizációt, makettezést is tartalmaznak. Ezek nem csak a múlt feltárását segítik elő, hanem az újabb és újabb módszerek kifejlesztését is. Így van ez a múltunkkal is, a kiértékelés lehet a jövőbe tekintő inspiráció, elősegítheti a fejlődésünket.
Legyél egy picit önmagad, múltad régésze, de csak lazán könnyedén!
Minden jót Neked!
Szeretettel: Kata
(Ha tetszett az írásom, akkor időnkét nézz rá a Facebook-on a https://www.facebook.com/coachinglazan/ oldalra, csatlakozz https://www.facebook.com/groups/bsgcoaching/?ref=group_header Csak lazán könnyedén Clunhoz , ahol motivációs videókat is megnézhetsz.)